Havalimanı güvenliği
«

Havalimanı Güvenliği İzmir

Stratejik öneme sahip olan yerlerin güvenliği, Havalimanı güvenliği gibi,  her zaman daha risklidir. Havalimanları da taşıdıkları önemden dolayı bir çok tehlikeyi riski bir arada barındıran yerlerdir. Üstelik her gün 7/24 binlerce insanın giriş – çıkış yaptığı alanlardır. Uçak, mürettebat ve yolcuların sabotaj, terör saldırıları gibi tehdit unsurlarından zarar görmesinin engellenmesi ulusal güvenliğimiz açısından da çok önemlidir.

 

Havalimanları, tüm dünyayı birbirine bağlayan en hızlı hava yolu ulaşım aracıdır. Uluslararası boyutu olunca, yasal zorunlulukların, teknolojik önlemlerin ve bu zorunlulukların geçerli olduğu havalimanları; izinsiz geçişlerde, tehditleri ve verilecek tepkileri önceden bilerek önlem almak zorundadır. Günümüzde tüm dünyayı ilgilendiren yaşadığımız en yakın örnek; Covid-19 salgın hastalığıdır.

Havalimanı güvenliği

Altay güvenlik, alanında eğitimli uzman ekip ve ekipmanıyla, Türkiye’nin bir çok noktasında özellikle İzmir’de Havalimanı Güvenlik hizmetini profesyonel hizmet anlayışı ile yerine getirmektedir. Altay güvenlik havalimanı güvenlik hizmetinde; öncelikle havalimanının çevresinin belirli noktalarına güvenlik kameraları, hırsız alarm sistemleri, sensör ikaz sistemleri yerleştirip kontrolünü  ve güvenliğini sağlar. Daha sonra araçların ve insanların giriş yaptığı noktalarda, ileri teknoloji güvenlik kamera sistemleri ve bariyer – turnike sistemleri ile kontrollü  güvenli geçişi sağlar. Havalimanının önemli kritik noktalarında güvenliği sağlamak için, geçiş kontrol sistemleri ve bu sistemlerle entegre çalışan güvenlik kamera sistemleri, kimlik kontrollerini dikkatli bir şekilde yapılmasını sağlar. Özellikle, X-Ray cihazlarından geçişlerde, el bagajlarının, bozuk para, cep telefonu, saat, kemer gibi tüm metal eşyaları, mont, palto, ceketle beraber kontrol noktasındaki plastik kapların içinde kurallara uygun bir şekilde kontrollü geçişleri sağlar. Dedektörlerden geçişten sonra kapı tipi metal arama detektörü sinyal verirse kişinin tekrar kontrol edilip geçişinin sağlanması, özellikle patlayıcı madde, taklit silah veya ona benzer eşyaların girişine izin verilmemesi gibi güvenlik önlemlerini kapsamaktadır.

Güvenlik kamera sistemleri

Türkiye’de özellikle İzmir’de güvenlik sektöründe, alanında eğitimli üst düzey yöneticilerimiz, uzman güvenlik ekip – ekipmanlarımız, 20 yılın bize kazandırdığı tecrübe ve profesyonelliğin hizmetimize yansıttığı kaliteyle Havalimanı güvenlik hizmetinde de en ön sıralarda yer almaktayız.

 

İzmir’de Havalimanı Güvenlik hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda, Altay güvenlik olarak, en etkili güvenlik hizmetini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. İletişim sayfamızdan bizi arayıp ulaşabilirsiniz.