Güvenlik Risk Analizi
«

Güvenlik Risk Analizi

Güvenlik risk analizi işinizin veya mülkünüzün başına gelebilecek her şekildeki kötü olayı, karşınıza çıkabilecek her türlü tehdidi ortaya çıkarabilmenin en iyi yollarındandır. Uzun vadede varlıklarınızı korumanız için olasılıkları yüksek miktarda artırır, doğru bir şekilde yapıldığı zaman herhangi bir güvenlik sorunun ortaya çıkması neredeyse imkansız olur. Altay Güvenlik tarafından verilen güvenlik risk tespiti hizmeti sayesinde potansiyel risklerin gerçekleşme olasılığını ortaya koyar ve ana hatlarıyla bu güvenlik tehditlerini belirtiriz. Kapsamlı özel güvenlik risk analizi ile herhangi bir güvenlik açığının nedenini, nasıl önlenebileceğini, ne şekilde bu açığın ortaya çıktığını detaylı bir şekilde inceleriz. Ortaya çıkan sonuçlar sayesinde risklerin gerçekleşme olasılığı rahatlıkla hesaplanabilir ve daha rahat karar alınabilir.

Özel güvenlik risk analizi

Altay Güvenlik risk değerlendirme sürecimiz şu şekilde işler:

 

  • Öncelikle tüm veriler toplanır ve ortaya konulur. Halihazırdaki Güvenlik Sistemleriniz, güvenlik masraflarınız gibi tüm verileri dikkatlice toplarız.
  • Ortaya konulan veriler ışığında profesyonel güvenlik danışmanlarımız güvenlik açıklarını değerlendirmeye başlarlar. Ekibimiz mülkünüze, işletmenize güvenlik açısından sorun oluşturabilecek her yolu bulmaya çalışır. Bu adımı kolaylaştıran en önemli etken Altay Güvenlik’in 20 yılı aşkın süredir güvenlik sektöründe oluşu ve bu işi çok uzun sürelerdir en iyi şekilde sürdürmesidir. Tecrübemiz sayesinde her türlü güvenlik açığını tespit edebilmekteyiz.
  • Ortaya konan güvenlik açıklarına neden olabilecek kişiler, nedenler belirlenir. Böylece güvenlik tehditlerine karşı koyabilmenin yollarını aramak daha kolay olur.
  • Son olarak ortaya genel bir şema koyulur. Burada o ana kadar toplanmış tüm bilgiler, veriler gösterilir. Sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına yapılmış olan tüm çalışmalar tekrar tekrar gözden geçirilir, böylece hiçbir güvenlik açığı gözden kaçmaz. Güvenlik sorunlarına karşı koymak, riskli durumları yönetebilmek için öneriler oluşturulur. Güvenlik risk analizi ile ortaya konan her bir noktanın çözülebilmesi için ne tür kaynaklar gerektiği, kimi ne rol oynadığı sizlere iletilir.

 

Risk analizleri sizi istenmeyen ihlallere karşı korumaktadır. Şirketlerin Altay Güvenlik tarafından verilen güvenlik risk analizi hizmetini tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden biri onlara uzun vadede çok büyük karlar sağlıyor olmamızdandır. Ortaya koymuş olduğumuz çalışma ile mali zararlardan, personelinizin başına gelebilecek zararlardan, mülkünüze herhangi bir zarar gelmesinden rahatlıkla korunabilirsiniz.

 

İzmir güvenlik risk analizi konusunda uzman bir firma olarak Altay Güvenlik’e gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.